joi, martie 28, 2024

Pentru sesizări și informații

0763 629 634

contact@foto-reporter.ro

CRAIOVA – BOTOȘANI 2-3 » 5 goluri, 3 eliminări și o criză oribilă de nervi în tribune! Meci nebun pe „Ion Oblemenco”

Mai multe articole

CS Universitatea Craiova a cedat pe teren propriu cu FC Botoșani, scor 2-3, la capătul unui meci extrem de dur, cu trei cartonașe roșii, o criză de nervi în tribune și multe faze de poartă.

După acest rezultat, Craiova rămâne cu 37 de puncte, iar în cazul unei victorii a liderului CFR Cluj mâine, cu Sepsi, oltenii vor rămâne matematic fără șanse la titlu!

FC Botoșani rămâne pe 5, dar se apropie la două puncte de Sepsi, ocupanta poziției 4.

CRAIOVA – BOTOȘANI 2-3

• Au marcat: Nistor 25 (pen.), Ivan 57 / Al Mawas 9, Chindriș 45+3, Papa 87
  • Au fost eliminați: Vătăjelu (minutul 45+1, două cartonașe galbene), Bancu (minutul 83, roșu direct)  / Țigănașu (minutul 37, două cartonașe galbene)

Sursa/FOTO: GSP.ro